ONK 2020, Debrecen

EFOP az ONK-n

A XX. Országos Neveléstudományi Konferencián, melyet az idén online rendezett meg a Debreceni Egyetem, az ELTE mérés-értékelés csoportja 2020. november 5-én Az iskolai lemorzsolódás komplex megközelítése című szimpóziumban mutatta be az ELTE képzési programjaihoz (Mindenki iskolája) kötődő kutatási eredményeit (az EFOP-3.1.2-16. azonosítószámú, „A köznevelés módszertani megújítása a végzettség nélküli iskolaelhagyás csökkentése céljából” kiemelt projekt).

A szimpóziumban, melynek elnöke a mérés-értékelés csoport vezetője, Fehérvári Anikó volt, az alábbi 4 előadás hangzott el, melyek prezentációi itt olvashatóak:

A lemorzsolódás egyéni és kontextuális tényezői (Paksi Borbála, Széll Krisztián, Magyar Éva, Fehérvári Anikó)

PPT

Osztálytermi tanulási környezet vizsgálata (Tókos Katalin, Rapos Nóra, Szivák Judit, Lénárd Sándor, T. Kárász Judit)

PPT

Komplex folyamatba ágyazott képzés a lemorzsolódás csökkentéséért (Lénárd Sándor, Szivák Judit)

PPT

Iskolai kötődés és klíma diák és pedagógus szemmel (Széll Krisztián, Szabó Lilla, Fehérvári Anikó)