Szegleti Veronika

15 éve dolgozik tanító – magyar nyelv és irodalom szakos pedagógusként Vas megyében. Az elmúlt évek alatt módjában állt átlátni az általános iskola teljes oktatási rendszerét, hiszen minden évfolyamon tanított már. Feladatot vállalt osztályfőnökként, diákönkormányzatot segítő pedagógusként, és immár 8 éve irányít egy általános iskolát intézményvezetőként. Évekig látott el tantárgyi szaktanácsadói tevékenységet a magyar nyelv és irodalom tárgyához kötődően, segítve kollégái munkáját a hathatós tanítási módszerek elsajátításában, illetve a tehetséggondozás színtereinek megteremtésében, versenyszervezésben, „jó gyakorlatok” tartásában. 2013 óta aktívan vesz részt kutatási feladatokban, innovációkban, fejlesztésekben, pedagógus-továbbképzések akkreditációjában, tematikák kidolgozásában, valamint az ezekhez fűződő tréneri, képzői feladatok vállalásában. Örömmel segíti pedagógustársai eligazodását a tanításhoz köthető sokszínű módszertani lehetőségek világában, valamint az állandóan változó tanulói, szülői, társadalmi elvárások közt való tudatos eligazodásban.