Gönye Zsuzsanna

Matematikusként és középiskolai matematikatanárként végzett Szegeden, majd matematikából szerzett doktori, Ph.D. fokozatot az Egyesült Államokban a Stony Brook Universityn. Fokozata megszerzése után öt évig tanított New Yorkban a Polytechnic Universityn, mielőtt 2006-ban hazatért Magyarországra. 2007-től áll a Savaria Egyetemi Központ (SEK) alkalmazásában, mely 2017 februárjától az ELTE részeként, annak egy campusaként működik. Az ELTE SEK matematika tanszékének egyetemi docense és 2017-től tanszékvezetője. Tanári hivatását sem szüneteltette, időről időre Szombathely vezető gimnáziumaiban óraadóként is tanít emelt szintű matematikát. Matematikusként és matematikatanárként is célja, hogy hallgatóival, diákjaival megszerettesse a matematikát, felkeltse a matematika szak, illetve tanári hivatás iránti érdeklődésüket. Célja, hogy az új generációkat is hatékonyan módszerekkel tudjuk oktatni, ezért folyamatosan újítja az általa alkalmazott eszközöket és tantárgypedagógiai módszereket.