Golyán Szilvia

1999-ben a Budapesti Tanítóképző Főiskolán tanítói diplomát (műveltségi terület: matematika), 2003-ban pedig az Eötvös Loránd Tudományegyetemen pedagógia szakos bölcsész és tanár diplomát szerzett. 2014-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar Neveléstudományi Doktori Iskolájában szerezte meg a neveléstudományok doktora (PhD) címet neveléstudományi kutatások szakterületen. A közoktatásban tanítóként és kollégiumi nevelőtanárként 1999-től 2006-ig dolgozott, 2006-tól pedig a felsőoktatásban lát el oktatói feladatkört. Jelenleg az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kar Neveléstudományi Tanszékének egyetemi adjunktusa. Kutatási területei: átmenetek pedagógiája és kórházpedagógia.