Garam Ágnes

Magyar nyelv és irodalom, valamint orosz nyelv szakos középiskolai tanár. 1992–2001 között a csepeli Jedlik Ányos Gimnáziumban tanított, 2001-től pedig az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumának tanára. 2001–2017 között az iskola tanárképzési igazgatóhelyetteseként a tanárszakos hallgatók tanítási gyakorlatát szervezte, és tagja volt az ELTE Közoktatási Bizottságának és Tanári Előkészítő Bizottságának. A Pedagógiai Központtal és a Tanárképző Központtal szoros együttműködésben a gyakorlóiskolák egyik képviselőjeként részt vett az ELTE-s tanárjelöltek számára szervezett szakos tanítási gyakorlatok és az egyéni összefüggő gyakorlat követelményrendszerének kidolgozásában. 2004 óta vezetőtanár, hallgatókat mentorál, rendszeresen tart módszertani bemutató órákat és módszertani kurzust tanárszakos hallgatók számára.