Bíró Zoltán

Tanítóként több éven át oktatott, nevelt ép értelmű és atipikus fejlődésű gyermekeket egy falusi iskolában. Tanítói, gyógypedagógusi oklevele átvétele után mérés-értékelésből tett szakvizsgát, mely a diagnosztikai, szakértői munkáját segíti azóta is. Mentorpedagógusként évek óta tanító gyógypedagógus-hallgatókat segít első szárnypróbálgatásaikban. Immáron nyolc éve tevékenykedik a felnőttoktatásban: pedagógiai, gyógypedagógiai asszisztensek képzésében vesz részt oktatóként, vizsgáztatóként. 2015-ben a Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ felkérésére 30 órás akkreditált képzést dolgozott ki „Beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel, sajátos nevelési igénnyel küzdő, és hátrányos helyzetű tanulókkal való foglalkozás módszertana” címmel, melynek azóta is oktatója. Emellett az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Egyetemi Központ PSZK Gyakorlata keretében a „Pedagógiai Szakszolgálatok működése” tárgy előadója. Oktatói, pedagógiai munkája mellett élménypedagógiával is foglalkozik, egy kalandparkban tart foglalkozásokat, táborokat gyermekek és felnőttek részére. 2013 szeptembere óta a Vas Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Körmendi Tagintézményének igazgatója.