INFORMATIKAI ESZKÖZÖK HASZNÁLATA AZ OKTATÁSBAN

30 órás pedagógus-továbbképzés online kontakt (távolléti) formában

JELENTKEZEM

MI A KÉPZÉS CÉLJA?

A képzés célja, hogy a résztvevők

• ismerkedjenek meg az innovatív XXI. századi IKT alapú pedagógiai gyakorlatok és módszerek széles skálájával és képesek legyenek hasznosítani azokat mindennapi oktatási gyakorlatukban,

• képesek legyenek oktatási célú IKT fejlesztési stratégiák építésében és megvalósításában vezető szerepet betölteni.

KIKNEK AJÁNLJUK A KÉPZÉST?

Alapszintű számítógép felhasználói ismeretekkel rendelkező általános és középiskolában oktató tanároknak, könyvtáros tanároknak, akik pedagógiai eszköztárukba a XXI. századi elvárásoknak megfelelő, innovatív infokommunikációs technológiák használatát szeretnék integrálni.

MILYEN FŐBB TARTALMI ELEMEI VANNAK A KÉPZÉSNEK?

A gyakorlatorientált képzés tevékenységei oly módon épülnek egymásra, hogy az elméleti és gyakorlati feladatok elvégzése értékes szakmai tudást és képességek megszerzését eredményezhetik. A résztvevők az online tanulás folyamán probléma-alapú projekt portfóliót hoznak létre (a társakkal történő kollaboratív konzultáció segítségével képzői mentorálás mellett), azt az iskolájuk adottságaihoz illeszkedve megtervezik, a jó gyakorlatok megosztására az iskolaelhagyás minél hatékonyabb megakadályozásának érdekében.

MIÉRT AJÁNLJUK A KÉPZÉST?

A résztvevők megismerkednek a haladó digitális pedagógiai gyakorlatokkal és azok értékelésével, a heterogén tanulói csoportok hatékony órai aktivizálásának kooperatív módszereivel és a tanulási vágy ösztönzésének releváns eszközeivel. Elsajátíthatják az alapvető digitális eszközök diákközpontú használatát az aktív élményalapú felfedező tanulás révén.