FIATALOK MENTÁLIS EGÉSZSÉGÉNEK FEJLESZTÉSE ÉS RIZIKÓS MAGATARTÁSUK CSÖKKENTÉSE ISKOLAI KERETEK KÖZÖTT
30 órás kontakt típusú pedagósus-továbbképzés
MI A KÉPZÉS CÉLJA?
A továbbképzés fő célja a résztvevők felkészítése a diákok mentális egészségének támogatására, valamint a veszélyeztetett fiatalok felismerésére és megfelelő szakemberhez irányítására.
KIKNEK AJÁNLJUK A KÉPZÉST?
A képzést elsősorban tanár kollégáknak ajánljuk, de jól hasznosítható fejlesztő pedagógiai és gyógypedagógiai gyakorlatban is.
MILYEN FŐBB TARTALMI ELEMEI VANNAK A KÉPZÉSNEK?
- A résztvevők megismerkednek a mentális egészség, betegség fogalmával, kritériumával.
- A résztvevőknek lehetősége nyílik a stressz fogalmának és számos ehhez vezető fiatalkori helyzet alapos átgondolására, feldolgozására.
- A résztvevők ismeretet szerezhetnek a prevenció fogalmáról, szintjeiről, iskolai keretek közötti módszereiről, ezek alkalmazási lehetőségeivel, korlátaival.
- A résztvevők jártasságot szereznek a mentális egészség megőrző prevenciós módszerben, megismerkednek a hatékony prevenciós programok irányelveivel, jó gyakorlatokkal.
- a képzés további célja hozzásegíteni a résztvevőket, hogy diákjaik körében felismerjék a problémával küzdő fiatalokat, az iskolán belül és kívül dolgozó egyéb területek szakembereivel (iskolapszichológus, pedagógiai szakszolgálat munkatársai, gyermek- és ijfúságpszichiáterek) együttműködésben tudjanak adekvátan tenni a problémával küzdő fiatalok érdekében.
MIÉRT AJÁNLJUK A KÉPZÉST?
A továbbképzés a ’Fiatalok mentális egészségének fejlesztése és rizikós magatartásuk csökkentése iskolai keretek között’ témájára fókuszál. A továbbképzés célja a diákok mentális egészségének fejlesztése és rizikós magatartásuk csökkentése iskolai keretek között. Ennek módja a prevenciós szemlélet, prevenciós programok bevezetése az iskolák életébe a mentális egészség, betegség, stressz témaköröket érintő tudás átadásával.
A képzés lehetőséget teremt a mentális egészség és a hatékony iskolai mentális egészségvédő programok alapelveinek megismerésére, valamint segítséget nyújt a pedagógusoknak abban, hogy a mentális betegségekre veszélyeztetett fiatalokat azonosítsák, és az iskolapszichológussal együttműködve hozzásegítsék a számukra megfelelő ellátáshoz.