ELTE

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (www.elte.hu) Magyarország legrégebbi folyamatosan működő egyeteme, amely a hazai és a közép-európai felsőoktatás élvonalába tartozó, nemzetközileg elismert intézmény.  Több mint 27 000 hallgatójával és több mint ezer minősített oktatójával az ELTE az ország egyik legnagyobb felsőoktatási intézménye, amely rangjához és hagyományaihoz méltó módon igyekszik támogatni hallgatóit abban, hogy korszerű, az európai munkaerőpiacon jól hasznosítható tudás és innovatív gondolkodás birtokába jussanak, versenyképes diplomát szerezzenek

Nyolc karon a jog, a társadalom- és bölcsészettudományok, a pszichológia, a pedagógia és a gyógypedagógia, az informatika, valamint az élő és élettelen természettudományok területén folyik oktatás és kutatás.

Az egyetemen több mint 1900 oktató és kutató dolgozik. Közülük 80-an – az összes akadémikus 20%-a – a Magyar Tudományos Akadémia tagja. Az egyetemen 16 doktori iskola, valamint a Magyar Tudományos Akadémiával együttműködve 38 kutatócsoport és 6 szakkollégium működik. Ezekkel a mutatókkal az ELTE a hazai egyetemek között a főfoglalkozású minősített oktatók és kutatók számát tekintve az első helyen áll.

A 320 európai Erasmus partneregyetem mellett mintegy 140 felsőoktatási intézménnyel ápolunk kapcsolatot szerte a világban, ennek köszönhető, hogy mára nincs olyan földrész, amellyel ne lenne meg a lehetőségünk közös projektek megvalósítására. E nagy számok ellenére sem a mennyiségre, hanem a minőségre helyezzük a hangsúlyt: partnereink között megtalálható például a nemzetközi rangsorok élmezőnyében szereplő londoni University College, kaliforniai Berkeley, Kiotói Egyetem, Utrechti Egyetem, a Humboldt Egyetem, a Heidelbergi Egyetem, a Lomonoszov Moszkvai Állami Egyetem, a La Sapienza, a Complutense, vagy a Sorbonne is.

Az ELTE tagja a legfontosabb egyetemi hálózatoknak, mint a Coimbra Group (CG), az Utrecht Network (UN), a Universities from the Capitals of Europe (UNICA), a European University Association (EUA), a Danube Rectors’ Conference (DRC), vagy a Central European Initiative (CeI Uninet). E hálózatok révén közvetett partnerintézményként az ELTE olyan szervezetekkel is kapcsolatban áll, mint a Cambridge-i és az Oxfordi, valamint a bolognai egyetem. Az egyetemi hálózatokban lehetőség nyílik egyfelől az egyetem nemzetközi szintű érdekképviseletére, másfelől olyan programokban való részvételre, mint az UNICA hálózatban megvalósuló Exchange Ability projekt, melynek fő célja a fogyatékos hallgatók bevonása a mobilitásba.

Tények az ELTE-ről

• Magyarország legszélesebb oktatási kínálata
  • Magyarország legnagyobb tudományos bázisa
  • Magyarország legnépszerűbb egyeteme
  • Magyarország legjobb tudományegyeteme az oktatói és hallgatói kiválóság alapján
  • a 15–25 évesek által felállított felsőoktatási rangsor élén áll
  • 2018-ban hatodszor lett Superbrands díjas az ELTE
  • az ARWU világrangsorán a legelőkelőbb helyen szereplő magyar egyetemek egyike
  • Európa 300 legjobb intézménye között a Leiden University egyetemi rangsorában
  • minden ötödik doktorandusz Magyarországon az ELTE-re jár

Számok az ELTE-ről

• 27267 hallgató
  • 2500 nemzetközi hallgató
  • 8 kar
  • 9 gyakorló óvoda és iskola, köztük 4 országos hírű gyakorló gimnázium
  • 2018-ban az egyetemek közt a legmagasabb, 13.434 első helyes jelentkezés
  • 15 173 kurzus
  • 45 alapszak
  • 101mesterképzési szak
  • 16 doktori iskola, 126 doktori program, 1356 PhD-hallgató
  • 6 szakkollégium
  • 64 nyelv oktatása
  • 76 idegennyelvű képzés
  • 295 osztatlan tanári szakpár
  • 79 akadémikus oktató, az összes akadémikus 20%-a

Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ bemutatása

A Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ az Eötvös Loránd Tudományegyetem többcélú, közös igazgatású, pedagógiai-szakmai szolgáltatásokat nyújtó köznevelési intézménye Szombathelyen. Az SRPSZKK a munkáját két önálló intézményegység keretében látja el. A Szakmai Szolgáltató Intézményegység alapfeladata pedagógiai-szakmai szolgáltatások nyújtása köznevelési intézmények, pedagógusok és tanulók számára a jogszabály által meghatározott nyolc szolgáltatási területen, melyek közül kiemelten kezelik a pedagógusok tanulásának támogatását, a mérés-értékelést és a tehetséggondozást. A Felsőoktatási és Kutatási Intézményegység egyik fő tevékenysége a szombathelyi osztott és osztatlan tanárképzés alkalmassági és záróvizsgáinak, gyakorlatainak koordinálása és szervezése, amelyhez 150 intézményből álló partnerintézményi hálózatot működtet, a másik pedig a közneveléssel és a pedagógusképzéssel kapcsolatos kutatások és fejlesztések folytatása. Az intézmény működési területe a pedagógiai szakmai szolgáltatások területén a nyugat-dunántúli régió, kiemelten Vas megye, a fejlesztések és a kutatások területén országos. A központban a főállású pedagógiai szakértők mellett megbízással foglalkoztatott képzők, szakértők, mentorok és fejlesztők dolgoznak.