Lénárd Sándor

Az ELTE PPK Neveléstudományi Intézetének oktatója, tanár, tréner. Fontos iskolai tapasztalatai a hátrányos helyzetű diákok tanításához kötődnek földrajz- történelem szakos tanárként. Későbbi munkái során is e témához kapcsolódnak tevékenységei. Részese lehetett a “Megelőzés – Alkalmazkodás – Gondoskodás” holland–magyar projektnek, majd a DOBBANTÓ programnak, valamint közreműködött a HEFOP kooperatív programcsomag kidolgozásában; ezeknek az elsődleges célja az iskolai lemorzsolódás megelőzése volt. E programok során szerezett tapasztalatai fontos részévé váltak tréneri munkájának. Elméleti munkái is a diákok tanulásának támogatásához kötődnek, ebből a szempontból a legfontosabb a fejlesztő értékelés témaköre.